MARKA TESCIL HIZMET SıNıFLARı A GIZLI SILAH

marka tescil hizmet sınıfları A Gizli Silah

marka tescil hizmet sınıfları A Gizli Silah

Blog Article

Marka sınıfları, Nice Anlaşması’na dayalı olarak belirlenmiş ve her biri mukannen ürün yahut hizmet gruplarını havi 45 kategoriden oluşan bir sistemdir.

Aynı zamanda rakiplerinizin benzeşim yahut aynı markayı kullanımını engeller, sonunda markanızı rakiplerden ayırır ve benzersiz kılar.

Tescil ettirmek istediğiniz markanın bir başkası adına tescilli olup olmadığı yahut kocaoğlanrt edilemeyecek derecede benzerlik muhtevaerip içermediği kabil unsurların saksıvuru strüktürlmadan önce detaylı bir şekilde mabeyinştırılması gerekmektedir.

Marka tescili nedir ve nasıl strüktürlır konumuzda birazda bu detaya değinmek istiyoruz. Marka adı bulurken ilgi etmeniz müstelzim bazı kriterler dundaki gibidir:

Marka tescil anlayışlemlerinin başlatılabilmesi muhtevain öncelikle marka adı ile ilişkin ön meyanştırma örgülması gerekir. Bu tetkik fiillemi, alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından, her ay yapılan yeni mirvurular taranarak gerçekleştirilir.

Marka tescili yapıldıktan sonrasında marka hakkının tevakki süresi 10 yıl boyunca devam paha. Bu süre içinde, tescilli markanın sahibi, markanın tescilinden doğan tüm haklarından tam medlulıyla yararlanma hakkına sahiptir.

Mekanizma Patent icap ulusal gerekse uluslararası standartlarla sürekli iyileştirme ilkesi gereği süflidaki ölçün belgelere sahiptir.

Mükellef üyeleri anlaşdünyalıkı marka patent ofisimizden indirimli fiyatlarla markalarını tescil ettirebilir ve koruma altına alabilirsiniz.

İtiraz örgülırsa, itirazlar incelemeye cebinır ve gene değerlendirme strüktürlır. Eğer hiçbir dert yoksa veya itirazlar geçersiz kaldıysa, bu durumda marka tescili onaylanır ve belgeler düzenlenir.

Mütehassıs bir patent ve marka vekilinden profesyonel destek karşı. Görmüş geçirmiş bir vekil, markanız bâtınin en yaraşıklı marka sınıflarını belirlemenize ve tescil ustalıklemini problemsiz bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olabilir.

Bir alışverişletmenin ürettiği dünyalık evet da hizmetleri öteki nöbetletmelere ilgilendiren dünyalık evet da hizmetlerden kocaoğlanrmak derunin kullanılan meselearete marka ismi verilir.

Servuru Yapma: Türk Patent ve Marka Kurumu’nun resmi web sitesi üzerinden online olarak yahut posta yoluyla marka tescil mebdevurusu örgülır. Temelvuru ücreti ödenir ve başvuru tamamlanır.

Markanızı tescil ettirmek muhtevain ilk olarak Türk Patent Enstitüsü’nün talep etmiş evetğu belgeleri tam bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Belgelerinizi enstitaza doğrulama ettiğiniz an temelvurunuz kesinlik kazanır ve markanız koruma altına alınır.

Fakat bunun canipı teselsül marka yayın sürecinde ayırt edilmemiş ve view tescil almışsa yahut tescil almadan kullanılıyorsa ülkü yoluna da gidilebilir.

Report this page